Forsiden Våre produkter Møtelokaler Aktuelt Om oss Kontakt
Vinkelnerutdannelsen

    Vinkelnerutdannelsen
         Info om studiet
         Praktisk informasjon
    WSET kurs
    Mat og drikke i kombinasjon
    Kurs for profesjonelle -
    HORECA
    Kokkekurs for hobbykokker


Vinkelnerutdannelsen er spesielt godt egnet for ansatte med ansvar for vinutvalg i restauranter

Vinkelnerens mest sentrale oppgaver blir grundig gjennomgått, og inkluderer gjestebehandling, salg av vin, oppsett av vinkart, lagring, lagerhold og servering, dekantering og lufting.

Studiet gir grundig og utfyllende kunnskap om de mest relevante aspekter ved vin og brennevin, vinsmaking og mat og vin i kombinasjon. Verdens viner og vinlovgivning blir nøye gjennomgått og forklart.

Undervisningsdagene er lagt opp som en kombinasjon av teoretisk undervisning og vinsmaking. Det undervises også i relaterte produkter som øl, kaffe, te og sigarer.

Vinkelnerutdannelsen består av seks undervisningsuker fordelt på seks måneder, med selvstudium mellom kursukene.

Oppstart for neste runde med Vinkelnerutdannelsen er satt til januar 2011

Opptakskrav
Servitører og kokker med minimum 2 års praksis etter fagbrev.

De som ikke innehar fagbrev, men har noen års erfaring fra bransjen eller nærliggende bransjer får en individuell vurdering av sine kvalifikasjoner.

Kontakt og påmelding
Celine Vannson ved Kulinarisk Akademi
Telefon: 23 23 15 80
E-post: cv@kulinariskakademi.no

 

 

 

 

Sjokolade